NEOTONE

NEOTONE

Program pro bělení pigmentových skvrn

Bělící přípravky se používají k odstranění tmavých pigmentací na kůži.
Pigmentové skvrny se mohou na kůži objevit z různých příčin: působením UV záření, při užívání hormonální antikoncepce nebo hormonální léčby v klimakteriu, v těhotenství nebo po porodu i po kožních vyrážkách.

Pigmentové skvrny se mohou také objevit po laserovém ošetřeních, po chirurgickém zákroku (jizvy), po poranění kůže nebo při procesu stárnutí kůže podporovaném zejména vlivem slunečního záření (tzv. stařecké skvrny). Vystavení kůže slunci neznamená pouze cílené opalování, ale jedná se o pobyt venku nebo za oknem dopravního prostředku či doma (UVA záření prochází také přes sklo). Pro aktivaci tvorby pigmentu stačí i několik minut pobytu na slunci bez dostatečné sluneční ochrany. Ta je nutná i v případě, že je zamračeno nebo při pobytu ve stínu. Toto preventivní opatření ochrany před UV zářením je zejména u pokožky s pigmentovými skvrnami nezbytné.

Pigmentový program pro bělení skvrn je založen na blokování buněčných receptorů, které se účastní při spouštění melanogeneze, tvorba nežádoucího melaninu je zastavena. Další účinné složky působí bělení stávajících pigmentových skvrn a působí proti volným radikálům. Součástí programu je i maximální ochrana před UVA/UVB zářením.
Všechny přípravky jsou bez parfemace, parabenů a phenoxyethanolu.